Jsem rodák (28. března 1971) z Třebíče. Ale už rok po mém narození jsme se s rodiči v roce 1972 stěhovali do Nové Bystřice, kde bydlím dodnes. V Nové Bystřici jsem vychodil základní školu, po ní nastoupil na Gymnázium v Jindřichově Hradci a následně na Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích s aprobací český jazyk-dějepis. Po vysoké škole jsem nastoupil základní vojenskou službu ve Stříbře a Jindřichově Hradci.

Po škole jsem se do Nové Bystřice zase vrátil a nastoupil jako učitel na místní základní školu. Díky tomu jsem často přicházel do kontaktu s příběhy dětí a jejich rodičů, což dále posílilo můj zájem o veřejné dění. Ve volbách v roce 1998 jsem byl poprvé zvolen do funkce starosty Nové Bystřice a o čtyři roky později mě občané zvolili znovu. V roce 2000 jsem také vstoupil do strany, která mi byla a stále je hodnotově nejbližší, tedy do České strany sociálně demokratické.

Ve straně mě vždy zajímal především můj jihočeský region. Od května 2004 jsem se stal předsedou OVV ČSSD v Jindřichově Hradci, od ledna 2007 místopředsedou KVV ČSSD Jihočeského kraje a od ledna 2009 předsedou KVV ČSSD Jihočeského kraje.

V barvách ČSSD jsem se v roce 2008 stal hejtmanem Jihočeského kraje a na podzim roku 2013 jsem usedl do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Vzhledem k vnitrostranickému dění a v souladu s usnesením strany o zákazu kumulace funkcí jsem však na svůj poslanecký mandát v březnu 2014 rezignoval.

V současnosti jsem člen zastupitelstva města Nová Bystřice a zastupitelstva Jihočeského kraje.

V lednu 2018 jsem se rozhodl kandidovat na předsedu ČSSD. Mým hlavním cílem bylo stranu celkově ozdravit a vrátit jí sílu, kterou před lety měla. Moji spolustraníci mě nakonec zvolili do funkce statutárního místopředsedy, což je funkce, která mi vzhledem k aktuální politické situaci naprosto vyhovuje. Z této pozice se mohu plně věnovat tomu, s čím jsem do kandidatury šel, tedy práci na záchraně České strany sociálně demokratické.

Ještě možná trochu k mému soukromému životu. Když mi to pracovní povinnosti dovolí, mám rád sport, i když si rozhodně nedělám naděje na výborné výsledky. Dřív jsem hrával závodně fotbal a dnes mě hodně baví běhání, horské kolo, kolečkové brusle, v zimě lyžování. Nezanevřel jsem ale ani na své původní vzdělání. Pořád mě zajímá historie, dobrá literatura a rád se podívám na dobré filmy.

Středobodem mého života je však moje rodina. Mám tři děti: Adama, Lindu a Laru. I kvůli nim dělám svoji práci tak, abych se za sebe nemusel stydět.

Kontaktujte nás

Pokud se mě chcete na něco zeptat, zastihnete mě na mailu:

jiri@jirizimola.cz

Kontakt pro novináře:

Radka Hrstková

+420 725 854 278

hrstkova@ewingpr.cz